HAKKIMIZDA

BORA KÜÇÜKÇETİN

  • 19.05.1969 tarihinde İstanbul’da doğdu.
  • İlk orta ve lise tahsilini Çorlu’da tamamladı.
  • 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi  Ofis Otomasyonu Sertifika programını  bitirdi.
  • 1995 yılı Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ndeki dört yıllık lisans eğitimini tamamladı.
  • 1996 yılında askerlik görevini 247. Kısa Dönem Erbaş olarak tamamladı.
  • 1998 yılında İngiltere’de Swandean School of English’te (Worthing West Sussex) yabancı dil (İngilizce) eğitimi aldı.
  • 2005 doğumlu bir kız çocuk babasıdır.2014-2015 tarihleri arasında 18 ay Ergene Kurucu  Kent Konseyi  seçilmiş ilk Başkanlığı görevini yaptı.
  • 2015 yılında kuruluşunu gerçekleştirdikleri  Kızılay Ergene Şubesi’nin kurucu üyesidir.
  • 2016-2018 yılları arasında 28 ay Kızılay Ergene Şubesinin seçilmiş ilk başkanlık görevini yürüttü.

ÇALIŞMA HAYATI

Küçükçetin Mart 1994’ten bu yana ağırlıklı olarak inşaat sektörü içerisinde ticaret, imalat ve taahhüt işleri üstlenmiş  başarıyla yürütmüş/tamamlamıştır. Ulusal ve uluslararası markaların bayiliklerini yapmış bunun yanı sıra gıda, nakliyat ve ihracat alanlarında da başarılı işlere imza atmıştır.

Uzun yıllardır kesintisiz devam eden iş hayatında daima güveni ve kaliteyi ön plana koymuştur.

Bugün itibariyle de iş hayatına kendi ismini taşıyan limited şirketi ile devam eden Küçükçetin Nisan 2018’da kendi gayrimenkulü üzerine başladığı iş merkezi inşaatını Ağustos 2018’de patlak veren ve inşaat sektörünü çok derinden etkileyen ekonomik krize rağmen 14 ay gibi bir sürede (Neredeyse krizden hiç etkilenmeden) tamamlamış Ergene ilçesine kazandırmıştır.

TOPLUMSAL SORUMLULUK ve SİYASİ HAYATI

Siyasete CHP saflarında başlamış parti  içerisinde makam ve ekonomik güç kullanarak kontrolü elinde bulunduranlara karşı daima mücadele etmiş sürekli olarak halkın üstünlüğünü kavramını savunarak tabanın yanında yer almıştır.

Kurduğu Sevdam Ergene Grubu ardından seçildiği Kent Konseyi Başkanlığı görevi ve sonrasında yaptığı Kızılay Başkanlığı görevlerinde toplumun tüm kesimleriyle uzlaşan sağduyulu yapıcı ve mütevazi kişiliği onun tüm ilçede herkes tarafından tanınmasına ve saygınlık kazanmasına vesile olmuştur.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’ne DSP adayı olarak katılmış Türkiye Siyasetinde ittifakların var olduğu ve uç noktalarda yer alan iki güçlü ittifakın bulunduğu siyaset ortamında geçerli oyların %8 ini alarak ittifak adaylarından sonra en çok oyu alan aday olmuştur.

Bugün için herhangi bir siyasi parti üyeliği bulunmayan Küçükçetin  ilçede yine sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü görev almakta, beklentisiz olarak ihtiyaç sahibi aile, öğrenci ve sporcuların yanında olmaya devam etmektedir.

Mart2014 CHP Ergene Yerel  Seçim Koor. Kur. Başk.
Haziran2014 Ergene Kent Konseyi Başkanı
Mart2015 CHP Milletvekili Aday Adayı
Şubat2016 Kızılay Ergene Şube Başkanı
Mart2019 DSP Belediye Başkan Adayı